2015 / beton szkło i pollock
lokalizacja / BRODNICA / status / PROJEKT WYKONAWCZY / zespół projektowy / MICHAł KĘDZIA
powierzchnia działki – ok. 3000m2 / powierzchnia obiektu – ok. 250m2 / projekt 2015 / realizacja 2015 – 2018
Projekt wnętrza domu jednorodzinnego o wysokim standardzie użytkowym. Na życzenie inwestora utrzymany w stylistyce industrialnego minimalizmu. Dominujące elementy to czyste monochromatyczne powierzchnie wykończone surowym betonem szalunkowym, szkłem oraz drewnem. Wnętrze o stonowanej kolorystyce ma być idealnym tłem dla kolekcji abstrakcyjnych obrazów. Układ funkcjonalny zaprojektowany jako możliwie otwarta przestrzeń o dochodzących do kilku metrów przeszkleniach. Wyraźny podział na część dzienną – otwartą oraz kameralne części nocne. Inwestor od początku był zdecydowany na rozwiązania bezkompromisowe. Dominującym kolorem miała zostać czerń ocieplona elementami drewna, wpadającą przez przeszklenia zieleń oraz dodatki. Na etapie realizacji od pierwszej wizji konceptualnej, zmieniały się poszczególne elementy wystroju. Nawet proporcje oraz rozmiary poszczególnych pomieszczeń były traktowane orientacyjnie, a decyzje o konkrestnych rozwiązaniach były podejmowane na budowie. Wizja koncepcji była luźną wytyczną do dalszych prac wykonawczych, kierunek pozostał niezmienny – luksusowy industrial. Budynek jest zlokalizowany w kameralnym wnętrzu urbanistycznym, architektura zewnętrza jest nienachalna i „ukryta” bez ekspozycji. Projekt jest realizowany w latach 2014-2015.
Projekt wnętrza domu jednorodzinnego o wysokim standardzie użytkowym. Na życzenie inwestora utrzymany w stylistyce industrialnego minimalizmu. Dominujące elementy to czyste monochromatyczne powierzchnie wykończone surowym betonem szalunkowym, szkłem oraz drewnem. Wnętrze o stonowanej kolorystyce ma być idealnym tłem dla kolekcji abstrakcyjnych obrazów. Układ funkcjonalny zaprojektowany jako możliwie otwarta przestrzeń o dochodzących do kilku metrów przeszkleniach. Wyraźny podział na część dzienną - otwartą oraz kameralne części nocne. Inwestor od początku był zdecydowany na rozwiązania bezkompromisowe. Dominującym kolorem miała zostać czerń ocieplona elementami drewna, wpadającą przez przeszklenia zieleń oraz dodatki. Na etapie realizacji od pierwszej wizji konceptualnej, zmieniały się poszczególne elementy wystroju. Nawet proporcje oraz rozmiary poszczególnych pomieszczeń były traktowane orientacyjnie, a decyzje o konkrestnych rozwiązaniach były podejmowane na budowie. Wizja koncepcji była luźną wytyczną do dalszych prac wykonawczych, kierunek pozostał niezmienny - luksusowy industrial. Budynek jest zlokalizowany w kameralnym wnętrzu urbanistycznym, architektura zewnętrza jest nienachalna i "ukryta" bez ekspozycji. Projekt jest realizowany w latach 2014-2015.
Stosunkowo duża powierzchnia oraz niewielka ilość pomieszczeń sprawiają wrażenie czystego otwartego na ogród wnętrza z podcieniem tarasowym będącym przedłużeniem pokoju dziennego. Wyjście z salonu poprzez olbrzymich rozmiarów ścianę przesuwną pozwala w okresie letnim zupełnie otworzyć wnętrze domu na taras południowy. W części centralnej domu zaprojektowano układ osiowy - minimalistyczna kuchnia z wyspą oraz kominek. Jedynymi wydzielonymi przestrzeniami są części nocne - sypialno-sanitarne.
Wysokie pomieszczenia oraz duże powierzchnie jednolitych stylistycznie ścian pozwalają wyeksponować to co najważniejsze - obrazy. Monochromatyczna kolorystyka jest idealnym tłem dla kolorowych abstrakcji o słusznych wymiarach. Nie ma złudzeń, że to obrazy są tutaj najważniejsze.
Wszystkie detale wkomponowane w przestrzeń przez zastosowanie nienachalnych rozwiązań - stal, aluminium, natynkowe instalacje elektryczne oraz czyste kubiki sufitów podwieszanych.
Wszystkie elementy wykończenia wnętrz wykończone w wysokim standardzie, drzwi bezościeżnicowe wykończone w materiale ściany Piu design, zestaw wypoczynkowy Rolf-Benz, krzesła Mannequinn, oświetlenie Brokis, stolarka zewnętrzna aluminiowo-drewniana - duże przeszklenia przesuwne w systemie niskoprogowym, wspomaganym elektrycznie.